Awaria usług Gmail i Youtube w Europie i na świecie

„A więc tak wygląda koniec świata” — napisał jeden z internautów w komentarzu do wpisu o awarii Gmaila. Dla wielu użytkowników awaria popularnej usługi oznacza ogromne problemy np. w pracy zdalnej. W poniedziałek (14.12) około południa pojawiły się raporty z różnych europejskich krajów o problemach z Gmailem, a hashtag #gmaildown i #youtubedown zaczął pojawiać się na twitterze przy okazji wpisów w przeróżnych językach.

Awaria usług Gmail i Youtube w Europie i na świecie
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 14 grudnia 2020

Awaria Gmaila

Przeglądając twittera można dojść do wniosku, że problemy ze stabilnym działaniem darmowej poczty od amerykańskiego giganta występują także na Filipinach i Dalekim Wschodzie. To może oznaczać, że awaria ma większy zasięg niż tylko Europa – jak początkowo wskazywały doniesienia portali. Użytkownicy zgłaszają też problemy z pracą na dokumentach, czyli w usłudze dość popularnej w zdalnym trybie pracy.

Z mapy Downdetector.pl zgłoszeń użytkowników prowadzonej na podstawie zgłoszeń użytkowników, najwięcej raportów o problemach wygenerowano w Europie, na wschodnim wybrzeżu USA, w Indiach oraz Japonii.

Problemy z YouTubem

Oprócz Gmaila niestabilnie działa także Youtube. Na poziomie przeglądarki, początkowo wylogowuje uczestników z konta. Bywają problemy z odtworzeniem jakichkolwiek treści. Wśród „poradników” tworzonych przez internautów znalazła się wiadomość, że YT działa w przeglądarkach w trybie incognito. Faktycznie, sprawdziliśmy i w naszym przypadku zadziałało (!)

Niestabilny Gmail

Nam udało się pobrać załącznik z Gmaila dopiero za trzecim podejściem. Są jednak i tacy użytkownicy, którzy w ogóle nie mogą zalogować się na swoje konto. Wcześniej przeglądarka raportowała błędy. To może oznaczać, że nie wszędzie Gmail uległ całkowitej awarii – po prostu miejscami działa niestabilnie.

Popularność Gmail

Jak wynika ze statystyk, Gmail jest najpopularniejszą na świecie internetową usługą pocztową. W październiku 2019 roku liczba jej użytkowników przekroczyła 1,5 miliarda.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!