Ubezpieczenia

Firma ubezpieczeniowa

Zgodnie z art. 3851 Kodeksu Cywilnego

§ 1. postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nieuzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne).

Za niedozwolone należy zatem uznać takie klauzule, które zawierają definicje chorób np. zawału serca, które nie są tożsame z definicjami stosowanymi w medycynie, a przez to są sprzeczne z dobrymi obyczajami.

Niedozwolone są postanowienia dotyczące ubezpieczeń, które są niejasne, niejednoznaczne, obiektywnie niezrozumiałe tj.takie, gdy nazwom można przypisać różne desygnaty a nakazom i zakazom różne zachowania.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami konsumenckimi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi:
REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Newsletter dla konsumenta

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach konsumenckich. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!

Komentarze