Upadłość firmy Goclever – napraw gwarancyjnych nie będzie?

To koniec jedenastoletniej historii znanej firmy oferującej niedrogie urządzenia elektroniczne takie jak tablety, głośniki, smartwatche, e-deskorolki, kamery oraz drony. Postanowieniem poznańskiego sądu została ogłoszona upadłość firmy Goclever. Czy to oznacza, że napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych nie będzie?

Upadłość firmy Goclever – napraw gwarancyjnych nie będzie?
  • Michał Górecki
  • /
  • 30 lipca 2019

Upadłość Goclever – problem z gwarancją

Jak poinformowała spółka, w związku z zakończeniem działalności firmy, działalność serwisu gwarancyjnego została zamknięta.

- Mając świadomość spowodowanych tym faktem niedogodności dążymy do znalezienia rozwiązania umożliwiającego realizację napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych w najbliższym czasienapisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej spółki.

Goclever – co z produktami wysłanymi do naprawy?

Póki co, rozwiązania zadowalającego klientów nie ma. Wiadomo, że jedynie ci, których urządzenia zostały naprawione mogą liczyć na pozytywny finał swojej reklamacji – produkty zostaną odesłane w najbliższych dniach.

Z problemem pozostają ci klienci, którymi dotąd nie zdążył zająć się serwis upadłej firmy.

- Zostaną (one) odesłane do właścicieli bez naprawy, jednakże właściciele tych produktów mają możliwość zgłaszania swoich roszczeń w zgłoszeniu wierzytelności podając wartość roszczeń w PLN (koszt naprawy produktu), wysyłając zgłoszenie w terminie 30 dni od daty obwieszczenia o upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym — napisano w komunikacie Goclever.

Na razie wiadomo jednak, że takie obwieszczenie nie zostało dotąd opublikowane. Spółka deklaruje, że powiadomi o tym fakcie klientów na swojej  stronie internetowej bezpośrednio po jego ukazaniu.

Rękojmia a gwarancja. Jakie są różnice między rękojmią, a gwarancją?Rękojmia a gwarancja. Jakie są różnice między rękojmią, a gwarancją? Rafał Stępniewski

Naprawy pogwarancyjne w Goclever

Zamknięcie serwisu gwarancyjnego oznacza także niedogodności dla osób, które zamierzały wysłać do serwisu swoje urządzenie w celu naprawy pogwarancyjnej przez firmowy zespół specjalistów. Takiej możliwości już nie będzie. Oznacza to, że naprawę trzeba zalecić w nieautoryzowanych serwisach, które podejmą się wykonania usługi pod warunkiem dostępności części np. wyświetlaczy czy innych podzespołów.

Produkty Goclever

W ciągu 11 lat działalności firma zdążyła zdobyć rozpoznawalność i wielu klientów. Dzięki atrakcyjnym cenom produkty Goclever były bardzo popularne i sprzedawane m.in. w dyskontach i elektromarketach. Szczególnie popularne były m.in. tablety działające na systemie operacyjnym Android, budżetowe smartfony, a także linia zdalnie sterowanych zabawek czy urządzeń AGD.

Na swojej wciąż działającej stronie internetowej spółka chwali się ponad milionem użytkowników w ponad 20 krajach Europy i Azji – co plasuje Goclever w pierwszej trójce największych graczy w Europie Wschodniej i Centralnej.

CZYTAJ TEŻ Zgubiona gwarancja — co zrobi?

CZYTAJ TEŻ Gwarancja – ile czasu na zrealizowanie świadczenia?

Co wiadomo o upadłości Goclever?

Na stronie internetowej spółki pojawił się komunikat będący następstwem decyzji poznańskiego sądu:

Niniejszym zawiadamiamy, że postanowieniem Sądu Rejonowego Poznań – Stare Miasto w Poznaniu Wydział XI Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych z dnia 10 lipca 2019 r. wydanym w sprawie  XI GUP 217/19 ogłoszona została upadłość obejmująca likwidację majątku Dłużnika GOCLEVER  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu KRS 0000264176.

Zgodnie z prawem upadłościowym z dniem ogłoszenia upadłości majątek spółki staje się masą upadłościową. Jest ona przeznaczona na zaspokojenie wierzycieli upadłego.

W przypadku problemów z wyegzekwowaniem praw niepieniężnych należnych z rękojmi i gwarancji stają się one z dniem ogłoszenia upadłości zobowiązaniami pieniężnymi.

- Z tego względu naprawy gwarancyjne nie będą realizowane, a zamawiający jest zobowiązany wyliczyć wysokość zobowiązania i zgłosić wierzytelność Sędziemu Komisarzowi w sprawie XIGUP 217/19 prowadzonej przed Sądem Rejonowym Poznań – Stare Miasto w Poznaniu Wydział XI Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych Poznań, ul. Młyńska 1A — czytamy w instrukcji zamieszczonej na stronie internetowej Goclever.

Spółka zamieściła tam również dane i numer telefonu do syndyka.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!