Rzeczy pakowane pojedyńczo lub w zestawie

Dowiedz się, jak należy oznaczać rzeczy pakowane pojedynczo lub w zestawie.Jakie informacje należy przekazać kupującemu?

Sprzedawca z obuwiem

Art. 5461 kodeksu cywilnego

...

§ 2. Jeżeli rzecz jest sprzedawana w opakowaniu jednostkowym lub w zestawie, informacje, o których mowa w § 1, powinny znajdować się na rzeczy sprzedanej lub być z nią trwale połączone. W pozostałych przypadkach sprzedawca jest obowiązany umieścić w miejscu sprzedaży informację, która może być ograniczona do rodzaju rzeczy, jej głównej cechy użytkowej oraz wskazania producenta lub importera rzeczy.

 

Informacje opisane wyżej  tj. rodzaj rzeczy, określenie jej producenta lub importera, znak bezpieczeństwa i znak zgodności wymagane przez odrębne przepisy, informacje o dopuszczeniu do obrotu w Polsce określenie energochłonności oraz inne dane wskazane w odrębnych przepisach, muszą znajdować się na każdej rzeczy sprzedanej lub być z nią połączone, jeśli rzecz sprzedawana jest pojedynczo lub w zestawie.

W innych przypadkach sprzedawca zobowiązany jest umieścić  informacje o rodzaju rzeczy, importerze lub producencie i o tym, jaka jest główna cecha użytkowa tej rzeczy,  w miejscu sprzedaży.

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: zakup towaru

Newsletter dla konsumenta

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach konsumenckich. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!

Komentarze