Paliwo podrożało najmocniej od lat. A będzie jeszcze drożej

Kierowców czekają ciężkie czasie. Zapowiadają się kolejne podwyżki cen paliwo. Już teraz, jak podają eksperci, cena paliwa rośnie najszybciej od 8 lat.

Paliwo podrożało najmocniej od lat. A będzie jeszcze drożej
  • Michał Górecki
  • /
  • 19 kwietnia 2019

Średnia detaliczna cena bezołowiowej 95 wzrosła o 14 groszy na litrze do poziomu 4,98 zł, a to oznacza, że na wielu stacjach poziom ten został przekroczony.

Według analityków Biura Maklerskiego Reflex, którzy zajmują się śledzeniem cen paliw, sytuacja będzie jeszcze bardziej napięta. Mówiąc najkrócej, będzie jeszcze drożej.

- Uwzględniając poziom cen na rynku hurtowym oraz dotychczasową skalę podwyżek cen w detalu, prognozujemy dalsze podwyżki cen benzyny na stacjach, chociaż w mniejszym stopniu niż jak to miało miejsce w tym tygodniu - napisała firma w komunikacie.

Z komunikatu firmy wynika, że skala podwyżek cen benzyn na poszczególnych stacjach była z jednej strony bardzo zauważalna, a z drugiej bardzo zróżnicowana do kilku do nawet 30 groszy na litrze. Średnia cena benzyny 95 wzrosła do poziomu najwyższego od czterech miesięcy i z dużym prawdopodobieństwem należy przyjąć, że wkrótce przekroczy poziom 5 zł/l.

Paliwa drożeją z dwóch powodów. Po pierwsze rosną ceny ropy naftowej. Baryłka ropy Brent oscyluje już wokół 70 dolarów, to o 35 proc. więcej niż w grudniu. Po drugie coraz więcej płacić trzeba za dolara.

Czytaj też:

Zakup używanego samochodu. Jak złożyć reklamację?

5 sposobów na obniżenie kosztów ubezpieczenia samochodu

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami konsumenckimi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: finanse

Newsletter dla konsumenta

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach konsumenckich. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!

Komentarze