Obowiązek nr. 2 - dane identyfikacyjne

Wypełaninie umowy

Art. 8 ustawy o prawach konsumenta

Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta, o ile informacje te nie wynikają już z okoliczności, w sposób jasny i zrozumiały o:

... 2) swoich danych identyfikujących, w szczególności o firmie, organie, który zarejestrował działalność gospodarczą, i numerze, pod którym został zarejestrowany, adresie, pod którym prowadzi przedsiębiorstwo, i numerze telefonu przedsiębiorstwa; ...

W wypadku przedsiębiorców podanie danych identyfikacyjnych to podanie danych rejestrowych. Oznacza to konieczność wskazanie nazwy firmy (w wypadku np. działalności gospodarczej prowadzonej przez osobę fizyczną - imienia i nazwiska), dokładnego adresu siedziby (miejscowości, kodu pocztowego, numeru domu i lokalu), numeru NIP, REGON, odpowiedniego numeru rejestrowego (KRS w wypadku spółek prawa handlowego, CEIDG [Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej ] w wypadku działalności gospodarczych osób fizycznych, również tych działających w formie spółki cywilnej), a także organu rejestrowego (właściwego sądu dla spółek prawa handlowego lub Minister Gospodarki dla podmiotów wpisanych do CEIDG, numer telefonu, faksu ( jeśli posiada) lub adres poczty elektronicznej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami konsumenckimi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: zakup towaru

Newsletter dla konsumenta

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach konsumenckich. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!

Komentarze