Grill podczas majówki nie będzie już taki sam. Możesz mieć problem z kupnem plastikowych naczyń

Plastikowe naczynia, tak popularne podczas pikników w ogrodzie i lesie, mogą już niedługo odejść w zapomnienie. Lidl zapowiedział właśnie, że w nadchodzącym sezonie grillowym nie będzie sprzedawać plastikowych naczyń jednorazowych i sztućców. Zamiast nich na półkach sklepów będzie można znaleźć zamienniki biodegradowalne.

Grill podczas majówki nie będzie już taki sam. Możesz mieć problem z kupnem plastikowych naczyń
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 23 kwietnia 2019

Biodegradowalne naczynia

Lidl, podobnie jak większość sklepów, wraz z wprowadzaniem w sezonie grillowym nowej oferty ma dla swoich klientów także jednorazowe naczynia, takie jak kubki, talerzyki, tacki oraz sztućce. Zwykle były to produkty wykonane z plastiku. W tym roku w ofercie detalisty, która trafi do sprzedaży tuż przed majówką zamiast naczyń plastikowych pojawią się ich odpowiedniki wykonane z surowców biodegradowalnych.

Sprawdź także:

Quiz - Grill, plaża, cisza nocna, czyli Polak na majówce

Będziemy płacić kaucję za plastikowe butelki?

Jak czytamy w serwisie wirtualnemedia.pl „pod marką Grill&Fun sprzedawane będą tacki papierowe wykonane z naturalnej celulozy, która w warunkach kompostowalnych ulegają rozkładowi (2,99 zł za 24 szt.), kubki jednorazowe z celulozy z dodatkiem polilaktydu – termoplastycznego poliestru wytwarzanego z surowców odnawialnych (5,99 zł za 24 szt o poj 250 ml), słomki do napojów z polilaktydu (100 szt za 4,99 zł). Sprzedawane w Lidlu odtąd sztućce wykonane są z polilaktydu z dodatkiem otrębów (3,99 zł za 10 szt.) lub naturalne, wykonane bez obróbki chemicznej z surowców odnawialnych sztućce drewniane (3,99 zł za 20 szt).

Sprawdź także:

Ten fotelik samochodowy jest niebezpieczny. Wycofują go z rynku

Rezygnacja z plastiku

Z informacji Lidla wynika, że tylko dzięki temu zabiegowi będzie można ograniczyć zużycie plastiku o ok. 140 ton.

Warto przypomnieć, że walka z plastikiem przybiera na sile. Sklepy Biedronka od początku kwietnia sprzedają ekotorby, Kaufland zrezygnował z korzystania z wody mineralnej w plastikowych butelkach – zastąpiono ją dystrybutorami do filtrowania wody. Z plastikowych opakowań rezygnuje też Samsung. Pod koniec marca br. Parlament Europejski zatwierdził wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży wyrobów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami konsumenckimi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter dla konsumenta

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach konsumenckich. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!

Komentarze