Półki w Tesco świecą pustkami. Lista sklepów, które będą zamknięte

W ostatnich dniach klienci szturmują sklepy Tesco w poszukiwaniu okazji, a tych nie brakuje. Kilkudziesięcioprocentowe obniżki kuszą do tego stopnia, że w wielu miejscach półki w Tesco świecą pustkami. Co stoi za wyprzedażami w popularnej sieci marketów? Odpowiadamy!

Półki w Tesco świecą pustkami. Lista sklepów, które będą zamknięte
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 1 sierpnia 2019

Co się dzieje z Tesco?

Między pustoszejącymi półkami w sklepach Tesco pojawia się wiele dyskusji między klientami szukającymi uzasadnienia dla ogromnych przecen. Przy kasie pojawiają się pytania o przyszłość sieci.

Rzeczywiście, np. asortyment słodyczy został przeceniony o 50%. Dużo okazji znaleźć można w innych działach, w tym na przykład wśród artykułów przemysłowych. Jak się okazuje, to co dzieje się w sklepach popularnej sieci ma związek z ogromną operacją organizacyjną i logistyczną jaką przeprowadza firma. Na czym ona polega?

Jak informuje w komunikacie prasowym: firma Tesco Polska przekazała pracownikom szczegóły planu dotyczącego skoncentrowania swoich działań w Polsce na formatach mniejszych sklepów, które notują lepsze wyniki.

Decyzja ta będzie oznaczała przebudowę największych hipermarketów w kraju do formatu tzw. hipermarketu kompaktowego. Będzie on działał obok istniejących już supermarketów.

Skąd się biorą ogromne przeceny w Tesco?

Jak informuje firma: pierwszy etap zmian we wszystkich (...) dużych hipermarketach zaplanowany jest na sierpień i wiąże się z redukcją asortymentu w największych sklepach, aby zakupy dla klientów były prostsze i bardziej przyjazne. Jednocześnie nowa oferta będzie także prostsza do zarządzania dla pracowników w sklepach. W hipermarketach kompaktowych oraz supermarketach gama produktów spożywczych również zostanie odpowiednio dopasowana i uproszczona – czytamy w oświadczeniu Tesco Polska.

Aby przebudowa nastąpiła sprawnie konieczne jest zatem „oczyszczenie” półek z dotychczasowego asortymentu. Patrząc na to, co dzieje się w niektórych sklepach popularnej sieci, można oceniać, że zaproponowane obniżki spotkały się ogromnym zainteresowaniem konsumentów. Niektórzy opuszczają markety nie tylko z pełnymi koszykami ale nawet… paletami ulubionych produktów.

CZYTAJ TEŻ Politykom wciąż mało. Zapłacimy dużo więcej za „foliówki”

CZYTAJ TEŻ Tesco wycofa się z Polski? Sprzedaż bardzo w dół

Co zmieni się w Tesco?

Niebawem przekonamy się, jak będzie wyglądała nowa propozycja marketów Tesco. Jak tłumaczy w komunikacie prasowym prezes Tesco w Europie Środkowej, Mat Simister - Nasza decyzja, by skupić się na mniejszych formatach sklepów odzwierciedla zmieniające się oczekiwania polskich klientów i trendy na rynku detalicznym. Nasze hipermarkety kompaktowe i supermarkety będą cały czas oferować bogaty wybór produktów spożywczych, wraz z popularną marką odzieżową F&F czy sezonowymi produktami przemysłowymi.

Nowa propozycja Tesco

O zmianach organizacyjnych związanych z przebudową modelu prowadzenia biznesu sieć poinformowała już swoich pracowników. Według dyrektora zarządzającego Tesco Polska, Martina Behana — Zmiany te są częścią naszej pracy na rzecz poprawy konkurencyjności biznesu w Polsce i kontynuacją wcześniejszych pozytywnych doświadczeń z dopasowywaniem asortymentu i zmniejszaniem powierzchni największych hipermarketów. Najbliższe tygodnie to dla nas okres pełen wyzwań, wierzę jednak, iż nasi klienci docenią tę zmianę.

Które sklepy Tesco zostaną zamknięte?

Poza wspomnianą przebudową biznesu, Tesco potwierdziło, że jest na etapie finalizacji umów sprzedaży ośmiu dużych hipermarketów. Na liście „na sprzedaż” znalazły się następujące placówki:

  • Bydgoszcz, ul.Toruńska,
  • Gdynia, ul. Nowowiczlińska,
  • Gorzów Wielkopolski, ul. Słowiańska
  • Piastów, ul. Tysiąclecia
  • Rzeszów, al. Powstańców Warszawy  
  • Tychy, ul. Towarowa 
  • Warszawa, ul. Fieldorfa 
  • Żary, ul. Broni Pancernej

Tesco podjęło także decyzję o nieprzedłużaniu umów najmu dwóch supermarketów:

  • Sosnowiec, ul. 1-go Maja
  • Warszawa, ul. Wolska

Średnio po 10 tys. zł dla każdego dorosłego PolakaŚrednio po 10 tys. zł dla każdego dorosłego Polaka Martyna Kowalska

Na co uważać w trakcie masowych wyprzedaży w marketach?

Z uwagi na duże zainteresowanie masowymi wyprzedażami warto dokładnie obejrzeć produkty (szczególnie przemysłowe), które chcemy kupić. Z uwagi na to, że towary są oglądane przez wiele osób, warto sprawdzić opakowanie i jego kompletność. W przypadku przedmiotów bez opakowania koniecznie sprawdźmy, czy posiadają etykietę lub naklejkę z kodem kreskowym. Bez niego może się okazać, że przy kasie będzie problem z naliczeniem ceny.

Zachowajmy także paragon i potwierdzenie z karty w razie konieczności reklamacji lub wymiany.

Pamiętajmy – wyprzedaże nie zwalniają sprzedającego z podstawowych praw konsumenta.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!