Jak wysłać swoje imię i nazwisko na Marsa?

W latach 90. panowała gorączka uzyskiwania certyfikatów własności działek na Księżycu, które były bardziej zabawą niż faktyczną transakcją zakupu lunearnej nieruchomości. Obecnie miliony osób co jakiś czas wysyłają swoje nazwiska w kosmos i nie jest to żart. Wszystko dzięki akcjom popularyzacyjnym Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA. Obecnie każdy, zupełnie za darmo może wysłać swoje nazwisko na Marsa! Jak to zrobić?

Jak wysłać swoje imię i nazwisko na Marsa?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 2 lipca 2019

Kowalski w kosmosie – czyli jak stać się częścią misji NASA?

To bardzo proste! Wystarczy wejść na stronę przygotowaną przez Amerykańską Agencję Kosmiczną. Na specjalnym formularzu wystarczy wpisać swoje imię, nazwisko, adres e-mail, kod pocztowy oraz kraj, z którego wysyłamy nasz międzyplanetarny wniosek. Zebrane dane zostaną zapisane na krzemowych płytkach, które zostaną wysłane na Czerwoną Planetę wraz z misją zaplanowano na 2020 rok.

Sprawdź także: Co można zrobić ze swoim ciałem po śmierci?

Idealny prezent dla miłośnika kosmosu

Każdy kto zapisze się na marsjański lot, może pobrać specjalny certyfikat wystawiany przez NASA w formie karty pokładowej. Co więcej, podany w formularzu e-mail posłuży do zbierania punktów na koncie „Frequent Flyer”, podobnym do tych jakie proponują stałym klientom linie lotnicze. Zapisując się w przyszłości na kolejne, podobne akcje NASA będzie istniała możliwość zbierania kosmicznych mil. Najlepszą nagrodą będzie satysfakcja i świadomość obecności naszego imienia i nazwiska w wielkich międzyplanetarnych misjach.

Trzeba przyznać, że pod względem graficznym, certyfikaty wydawane przez NASA, wraz z unikalnym numerem wyglądają imponująco. Wiele osób pobraną kartę pokładową drukuje lub zapisuje na dysku na pamiątkę i może pochwalić się nią w mediach społecznościowych np. w dniu startu rakiety lub lądowania sondy, kiedy o misji bardzo dużo mówi się w mediach. Co jak co, ale kosmiczne podróże zawsze pobudzały wyobraźnię, a logotyp NASA zawsze budził respekt wśród znawców tematu. Lajki gwarantowane!

Do kiedy trzeba się zgłosić? 

Choć rakieta z marsjańską sondą i milionami nazwisk na pokładzie wystartuje dopiero w 2020 roku,  to zapisywać się można jedynie do 30 września 2019 roku. Inżynierowie potrzebują czasu na „przepisanie” danych miłośników kosmosu i umieszczenie ich w obudowie międzyplanetarnego próbnika. 

Nazwiska w kosmosie – nie pierwsza taka akcja

To już kolejna akcja NASA polegająca na wysyłaniu nazwisk w kosmos. Amerykanie odkryli, że jest to prosty sposób na popularyzację misji kosmicznych i wzbudzenie zainteresowania nimi wśród mieszkańców wszystkich krajów świata.

Ostatnie takie wydarzenie miało związek z rozpoczętą 12 sierpnia 2018 roku misją Solar Parker Probe, której celem jest zbadanie korony słonecznej. Jak poinformowała NASA na tę podróż zapisało się 1.137.202 internautów, których nazwiska zostały zapisane na karcie pamięci. Została ona zainstalowana na pokładzie sondy, która obecnie zmierza w stronę Słońca.

Sprawdź także:

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!